13. kolo - Český Rudolec 21. 9. 2019

O pohár starosty obce Český Rudolec, XV. ročník

V sobotu 21. 9. 2019 se konalo předposlední kolo PLPÚ – 15.ročník soutěže „ O pohár starosty obce Český Rudolec“ opět v jindřichohradeckém okresu.

Hlavním rozhodčím soutěže a startérem byl František Doležal a časomíru zajišťovalo SDH Strmilov. Soutěže se zúčastnilo 25 mužských a 11 ženských družstev. Zahájení soutěže proběhlo v 13:00 hodin.

Největším lákadlem krásného sobotního odpoledne byli bezesporu vítězové letošního ročníku EXČR, a držitelé rekordu na 3B, muži z SDH Nevcehle. Ti šli na svůj pokus devatenáctí a za potlesku všech přítomných srazili své terče v čase 16,88 s ( vpravo 16,43 s). Tento výkon byl sice pěkný, ale na prvenství to nestačilo. To si pro sebe urvali muži z SDH Chotěmice s časem 16,72 s a hned za nimi se umístili s časem 16,76 s muži z Krotějova Sport. Pouze tři družstva v mužské kategorii dosáhla času pod 17 vteřin, a ta si rozebrala nejvyšší příčky. Na bramborové pozici s časem 17,14 s skončili Sedlatice „A“, na pátém Žďakarus s časem 17,65 s, na šestém místě Markvarec s časem 17,69 s, na sedmém skončili domácí Český Rudolec s časem 17,79 s, na osmém Sedlejov za čas 17,89 s a na děleném devátém místě za čas 17,93 s Sedlatice „B“ a Mysletice. To byl pro dnešní den poslední čas pod 18 vteřin. Výkony tedy byly uspokojivé. Nejlepším proudařem byl (-) z SDH Nevcehle za čas15,97 s, kterého dosáhl s Krotějovem Sport na pravém terči.

Po krátké pauze byla zahájená ženská kategorie. Tu odstartovaly ženy z SDH Nová Včelnice, které s časem 19,78 s obsadily celkově třetí místo. Na místě prvním s časem 18,70 s, jediným časem pod 19 sekund skončily ženy z SDH Slapy, a na druhém místě s časem 19,45 s ženy z SDH Strachoňovice. To byly jediné časy pod 20 s. V ženské kategorie tak pěkné časy, jak slibovala dráha, nepadaly, přesto bylo na co se dívat. Nejlepší proudařkou byla (-) ze Slap s časem 18,16s.

Ani po této soutěži není v ženské kategorii rozhodnuto o vítězkách. Vše tedy rozhodne poslední soutěž.

Finále proběhlo na 2B s účastí pěti nejlepších týmů ze základního kola. Vítězem finále se stali muži z Krotějova Sport, kteří předvedli čas 14,23 s. Druzí byli muži z Markvarce s časem 16,72 s. Ostatní, v podání Sedlatice „A“, Žďakarus a Nevcehle bohužel nedokončili.

Rudolečtí měli vše dobře zorganizované, vyhlášení tedy proběhlo během pár minut a všichni byli za své výkony odměněni. A poslední soutěží pro rok 2019 bude Markvarec, která proběhne 28. 9. 2019 od 13:00 hod.

Autor článku: Pavlína Jirků, SDH Nová Včelnice