Galavečer - Kaliště 19. 10. 2019

Slavnostní vyhlášení výsledků za ročník 2019

Během sezóny se 7 lidí v různých týmech z různých krajů republiky schází na trénincích, aby mohli o víkendech předvést své natrénované dovednosti. Ne vždy se ale může zadařit. I o tom je hasičský sport. Je ale také o přátelství, zdravé rivalitě, a hlavně o jednom, co mají všichni hasiči společné - “o lásce k tomuto sportu“.

Třešničkou na dortu je galavečer, který PLPÚ letos uspořádala 19. 10. 2019 v kulturním domě v Kalištích. Večerem všechny přítomné provázeli Jakub Mareš a Marek Grande.

Po úvodních slovech moderátorů všechny pobavilo vystoupení latinskoamerických a standartních tanců v podání taneční školy DanceArt Pelhřimov pod vedením Václava Žoudlíka. Následovalo úvodní video PLPÚ ligy 2019, které spolu s ostatními videi připravil František Janů ml.

A došlo na první oceňování večera. Jako úplně první si pro ocenění přišli ti, bez kterých by se neobešla jednotlivá kola celé sezóny. Rozhodčí František Doležal, časomíra Strmilov konkrétně Luboš, Jarda a Helenka Paulusovi, kameraman František Janů st., a čestné uznání obdrželi administrátor Vojta Šindelář, moderátor Marek Grande a za dlouhodobou spolupráci Daniel Čechtický. Nejoblíbenější soutěží byla pro letošek vyhlášena ta v Markvarci.

Poté přišlo na řadu vyhlášení vítězů nové kategorie pro rok 2019, a tou byl dorost. Na druhém místě skončily Strachoňovice s 13 body, a na prvním Sedlatice s 24 body. Všichni byli oceněni medailemi, pohárem, a i něco dobrého na zub si odnesli.

Následovalo video TOP 10 útoků žen z celé sezóny a také vyhlášení ženské kategorie. Oceněno bylo 8 nejlepších, přičemž na 3. místě se umístily ženy ze Zdešova se 73 body, na 2. místě ženy z Nové Včelnice s 81 body a na 1. místě čtyřnásobné vítězky ze Zajíčkova s počtem 82 bodů. I zde obdržely ženy medaile, poháry a něco dobrého. Vítězky si navíc odnesly putovní pohár.

Podruhé v tento večer přišlo na řadu taneční vystoupení, kde se předvedly soutěžní páry ve věku 7-15 let, a za svůj výkon sklidily nadšený potlesk.

A poslední kategorií večera byla samozřejmě ta mužská. Samotnému oceňování opět předcházelo video TOP 10 útoků z celého roku. Své ceny si převzalo 15 nejlepších týmů. Těmi úplně nejlepšími byli letos muži ze Sedlatic „A“ s 207 body, druzí za nimi skončili muži z Dolních Němčic se 158 body a třetí heřmanečští se 150 body. Poté, co si muži ze Sedlatic převzali svůj putovní pohár z rukou Jakuba Mareše, proběhlo focení vítězů, následované focením nejlepších tří z obou kategorií společně.

Po slavnostním ocenění těch nejlěpších přišla na řadu volná zábava. Hodně se tančilo, mluvilo, zhodnocovalo a samozřejmě pilo, každý dle svého uvážení. Všichni se skvěle bavili. Už teď je jasné, že zima bude dlouhá a jaro s novou sezónou je plně očekávané.

Rok 2019 je pro PLPÚ u konce a 2020 bude psát své nové rekordy a statistiky. Rada PLPÚ přeje všem klidný a spokojený zbytek roku.

Autor článku: Pavlína Jirků, SDH Nová Včelnice