7.kolo „O pohár starosty města Nová Včelnice“

Výsledky firesport

V neděli 4.9.2022 jsme se po delší pauze vrátili na startovní čáru a to na 7.kole na atletickém stadionu v Nové Včelnici, kde se konal 27.ročník soutěže „O pohár starosty města Nová Včelnice“.

Bohužel hned o začátku pořadatele provázela smůla v podobě špatného počasí, které se nakonec umoudřilo, a technické závadě na terčích. Vše nakonec dobře dopadlo, a tak mohli jako první  vyběhnout muži z SDH Markvarec. Pomyšlení na lepší umístění jim bohužel pokazil opravdu dlouhý prostřik na pravém proudu. Jako druzí se na start postavili muži z SDH Strachoňovice. Bohužel zde došlo k nepříjemnému pádu béčkaře u plata, naštěstí všímavá strojnice posečkala s vodou a nikomu se nestalo nic vážnějšího, a tak se ke svému pokusu přichystali muži z SDH Strmilov. Ti svým výkonem nenechali nikoho na pochybách o tom, že to „ umí“. Kluci si s časem 17,14s vybojovali první místo dnešního odpoledne. Na druhém místě se umístili muži z SDH Český Rudolec s časem 17,29s a třetí skončili muži z SDH Dolní Němčice. Na neoblíbené, ale body stále ceněné, bramborové příčce skončili muži z nedaleké Kamenice nad Lipou s časem 18,27s. Při jejich pokusu došlo doslova k vyrytí díry do dráhy na místě rozdělovače. Technická četa domácího SDH díru bezpečně zasypala, aby nedošlo k dalšímu zranění a mohlo se pokračovat v hladkém průběhu soutěže.  Do první desítky se ještě následovně svými výkony vešli muži z SDH Choustník 18,48s, SDH Žirovnice 18,78s, SDH Dešná B 18,81s, SDH Libkova Voda 18,93s, SDH Chotěmice 19,26s a SDH Heřmaneč s časem 19,34s.

V mužské kategorii se celkem zúčastnilo 18 týmu včetně domácího, těm se bohužel vůbec nezadařilo. V tomto odpoledni svůj pokus nedokončili, přesto získali od přítomných sledujících potlesk za snahu.

V ženské kategorii se jako první na start postavila domácí děvčata z SDH Nová Včelnice. Po menším prostřiku na levém terči se celkově umístila na třetím místě s časem 19,84s. Na prvním místě se pro tento den umístily ženy z SDH Kamenice nad Lipou „B“ s časem 19,00s. Na druhém místě je následovaly ženy z SDH Strachoňovice s časem 19,47s. Na čtvrtém místě pak skončily ženy z SDH Smrkov 20,48s, následovány SDH Batelov 20,84s, SDH Žirovnice 20,88s, SDH Kamenice nad Lipou „A“ 22,26s a poslední SDH Choustník s časem 30,83s.

Pro nejlepších 5 týmů v mužské kategorii bylo nachystané finále. To ovládli muži z SDH Heřmaneč, druzí byli muži z SDH Kamenice nad Lipou, třetí byli muži z SDH Dešná B, čtvrtí skončili muži z SDH Choustník a poslední skončili nebo spíš nedokončili muži z SDH Dolní Němčice.

Po ukončení finále následovala 30 minutová pauza pro nachystání hodnotných cen od pořadatelů.

Ti nezapomněli ocenit nikoho, ani rozhodčí a časomíru SDH Strmilov.

Došlo i na hodnocení individuálních cen. Nejlepší proudařka byla z Nové Včelnice, nejlepší proudař z SDH Strmilov, a nejlepší košařka byla z SDH Choustník a košař z SDH Český Rudolec.

Všichni si odnesli ceny, zážitky a snad i dobrou náladu.

Za SDH Nová Včelnice děkujeme všem zúčastněným i přítomným divákům.

Uvidíme se na další soutěži v sobotu 10.9.2022 v Heřmanči.

Autor článku: Pavlína Jirků, SDH Nová Včelnice