9.kolo „O pohár starosty obce Český Rudolec“

Výsledky firesport

Předposlední kolo PLPÚ pronásledovalo stále nepěkné počasí. I když si to domácí přáli, bohužel bylo velmi větrno a sychravo. To ovšem neodradilo ty největší fanoušky hasičského sportu, aby se stavily a podívaly na útoky pravidelných účastníků této ligy.

A opět se bylo na co dívat!

Jako vždy na denní soutěži zahájili sportovní odpoledne muži. Úplně první se na start postavili muži z SDH Strmilov. Ti se pokusili navázat na úspěch ze závodů v Nové Včelnici a téměř se jim to povedlo. Jediní, kdo je porazil byli muži z SDH Dešná B s časem 17,51s. Druzí tedy byli muži z SDH Strmilov s časem 17,81s a třetí byli muži z SDH Merhartice s časem 18,83s. Mužské kategorie se zúčastnilo celkem 14 týmů. Pouze dva nedokončili a to domácí Český Rudolec, kterým se během útoku „zakouřilo“ v mašině a bylo dobojováno, a Kamenice nad Lipou, kterým těsně před sestřikem „bouchlo“ béčko. První tři už znám, a zbylých devět dokončilo následovně. Čtvrtí SDH Batelov 18,84s, za nimi SDH Žirovnice 19,26s, SDH Strachoňovice 19,29s, SDH Heřmaneč 19,40s, SDH Třebětice 20,63s, SDH Markvarec 21,22s, SDH Rybova Lhota 21,34s, SDH Bojanovice 22,13s a SDH Dolní Němčice 33,87s.

Ženskou část den rozběhly ženy z SDH Strachoňovice, ty svůj pokus dokončily s časem 23,26, bohužel jim to stačilo na poslední páté místo. Nejlepší výkon v ženské kategorii předvedly ženy z SDH Nová Včelnice s časem 19,06s. Druhými nejlepšími byly ženy z SDH Kamenice nad Lipou s časem 20,35s a třetími byly ženy z SDH Batelov s časem 21,55s. Bramborovou příčku obsadily ženy z SDH Žirovnice s časem 22,28s.

V Českém Rudolci se pořádalo finále mužů pro nejlepších 5. Těmi byli a nejlépe se umístili muži z SDH Strmilov, po nich SDH Batelov, SDH Žirovnice, SDH Menhartice a SDH Dešná B.

Po finále následovalo vyhlášení. Všichni byli po zásluze odměněni, včetně těch nejlepších proudařů, a košařů dne v obou kategoriích. Nejlepší proudař z SDH Strmilov, nejlepší proudařka z SDH Nová Včelnice, a nejlepší košař z SDH Dolní Němčice a nejlepší košařka z SDH Žirovnice.

Po předposlední soutěži není rozhodnuto ani v jedné kategorii. Poslední soutěž tedy rozhodne o nejlepších týmech v PLPÚ pro rok 2022.

Muži:                                                              Ženy: