2. kolo ligy Noční soutěž v Dešné

Výsledky firesport

Druhá soutěž stejného dne začala velkolepě. Pořadatelé počkali se zahájením do absolutní tmy a samotnou soutěž odstartovali na pohled pěkným ohňostrojem.

Tato soutěž byla neobvykle pro všechny na 2B, a i proto bylo pořadí startujících dle tradice pořadatele promíchané.

Dráha slibovala pěkné časy, a i na základně se bylo na co dívat, neboť zde byla průhledná, a navíc pěkně osvětlená káď. Pěkné lákadlo pro diváky i závodníky.

Jako první se na startovní čáru postavila děvčata z Batelova, která dokončila s časem 23,52, což jim tento večer zajistilo v ženské kategorii celkové třetí místo. Následovala děvčata z Nové Včelnice, těm se jejich útok příliš nepodařil, a tak nenavázaly na prvenství z odpolední soutěže v Mysleticích. V ženské kategorii se této soutěže účastnilo 9 družstev a nejlépe svůj pokus dokončily ženy z SDH Budeč s časem 18:62, na druhém místě byly SDH Štěměchy s časem 18:68 s, a na třetím místě byly již zmíněné ženy z SDH Batelov.

Jako první zástupce v mužské kategorii si základnu zkusili, a s časem 18,39s, dokončili na 13.tém místě muži z SDH Markvarec, kde se nepodařilo nasadit koš na první dobrou, což se tak často u tohoto týmu nevidí. Nejlépe se na této dráze zadařilo domácímu týmu SDH Dešná B s časem 15:91, za což sklidilo bouřlivý potlesk všech přítomných. Druhé místo obsadili muži z SDH Sedlatice s časem 16,08s, a třetí příčku vybojovali muži z SDH Mikulovice s časem 16,13s. S časem pod 17 s se ještě předvedli muži z SDH Batelov a Budíkovice. Do první desítky se vešli s časy pod 18 vteřin muži z SDH Milíčov, Heřmaneč, Třebelovice, Strachoňovice a Třebětice. V mužské kategorii se tohoto klání zúčastnilo 18 mužských týmu.

V kategorii dorost se představila dvě družstva. Z Telče, kteří i tuto kategorii vyhráli s časem 27,20 s a z Police, kteří bohužel svůj útok nedokončili pro špatně spojená béčka.

 

Nejlepšími „individualisty“ večera byli pravý proudař z SDH Mikulovice, a levá proudařka z SDH Budeč, a košař z SDH Dešná B, a košařka z SDH Budeč.

Celkem tady změřilo své síly nejen mezi sebou, ale i s nočními podmínkami, rozmanitostí počasí celého dne, a únavou z odpoledních závodů, pěkných 29 družstev.

Další soutěž nás všechny příznivce požárního sportu čeká v neděli 26.6.2022 v Dolních Němčicích.

Autor článku: Pavlína Jirků, SDH Nová Včelnice