6. kolo ligy Walter Cup v Kamenici nad Lipou

Výsledky firesport

V sobotu 30.7.2022 jsme se sešli na dalším kole PLPÚ 2022 na fotbalovém hřišti v Kamenici nad Lipou. Místní hasiči zde mají pro náš sport moc hezky připravenou část, jak občerstvovací zázemí, tak samotnou dráhu. Počasí při příjezdu nepůsobilo pěkným dojmem, naštěstí se umoudřilo a celé odpoledne bylo pěkně.

A jak to bylo se samotnými útoky? První se na své dráze postavili muži z Kameníce, kdo pořádá ví, že čím dřív běžíš, tím dřív pracuješ. Nicméně domácímu družstvu se příliš nezadařilo. Rozběhnuté to měli krásně, bohužel ale nenabrali na poprvé, a tak s výsledným časem 22,89 s skončili na 11.místě.

Nejlepšími v mužské kategorii toho odpoledne byli muži z SDH Žirovnice, kteří svůj útok dokončili s časem 17,62 s , vpravo bylo sraženo za 17,07 s. Druhým týmem byli muži z SDH Urbanov, ti dokončili svůj pokus s časem 18,27s, a na třetí příčku se se svým výkonem probojovali muži z SDH Heřmaneč s časem 18,38s. Následně se do první desítky vešli muži z SDH Batelov s časem 18,40 s, SDH Dešná B s časem 18,68 s, SDH Markvarec s časem 19,76 s, SDH Dolní Němčice s časem 19,90 s , SDH Libkova Voda s časem 20,57 s, SDH Strachoňovice s časem 20,89 s a nakonec Telč B s časem 21,31s .

I v ženské kategorii se bylo na co dívat. I zde se na start postavily jako první domácí ženy z SDH Kamenice nad Lipou. Bohužel levá proudařka byla příliš daleko, aby sestříkla terč, navíc nevydržel materiál, a tak domácí děvčata svůj útok nedokončila.

A nejlepšími v ženské kategorii byly ženy z SDH Nová Včelnice, které zrovna jako muži ze Žirovnice, dokončily svůj útok jediným časem pod 18 s, a to 17,72 s, vlevo sraženo za 17,21 s. Druhé byly ženy z SDH Kamenice nad Lipou „B“ s časem 19,83 s, tímto výkonem jistě zlepšily náladu celému domácímu sboru. A na třetí příčku se dostaly ženy z SDH Žirovnice s časem 20,32 ( vlevo 18,96 s ).

Následovaly ženy z SDH Strachoňovice s časem 21,42 s, SDH Batelov s časem 21,66 s, SDH Dolní Cerekev s časem 21,76 s, a ženy z SDH Smrkov uzavřely bodované pozice tohoto dne a to na 7.místě s časem 26,93 s.

V kategorii dorost se představila dvě družstva, SDH Jezeřany-Maršovice a tradiční SDH Telč B. Tuto kategorii vyhráli s časem 16,12 SDH Telč B, a SDH Jezeřany-Maršovice dokončili s časem 18,61 s.

Následovalo finále nejlepších 5 družstev. Těmi byli SDH Markvarec, SDH Batelov, SDH Urbanov, SDH Heřmaneč a SDH Žirovnice. A protože muži z SDH Žirovnice byli naladěni na vítěznou vlnu, vyhráli finále s časem 15,00 s, a za svůj výkon si odvezli sud z místního Kamenického pivovaru.

Při slavnostním nástupu rozdali místí mnoho hodnotných cen všem závodním družstvům, rozdali se individuální ceny pro košaře a proudaře. Nejlepší košař a košařka byli z SDH Dešná B a SDH Strachoňovice. A nejlepší proudař a proudařka byli z SDH Žirovnice Pavel Janů, a z SDH Nová Včelnice Nela Kupková.

Za své důležité výkony byli ohodnoceni i všichni, kteří dohlíželi na dodržení pravidel, za rozhodčí František Doležal a Miroslav Němec, komentátor Michal Charvát, a zástupci z časomíry, kterými byli SDH Strmilov rodina Paulusů – Helenka, Jaroušek a Luba.

Tím se poslední červencová sobota uchýlila téměř ke svému sportovnímu konci, alespoň co se týkalo Walter Cupu v Kamenici nad Lipou.

Další soutěž pořádaná v rámci PLPÚ se uskuteční až v neděli 4.9.2022 na atletickém stadionu v Nové Včelnici, a tak Vám celá rada ligy PLPÚ přeje krásné a slunné prázdniny.

Autor článku: Pavlína Jirků, SDH Nová Včelnice