1. kolo ligy Znovuzrozená PLPÚ.

Výsledky firesport

První kolo nového ročníku PLPÚ, bylo z důvodů nepříznivého počasí přesunuto.

A tak SDH Mysletice odstartovali ročník 2022 za slunečného počasí až v sobotu 4.6.2022.

Jako první se po covidové pauze na start postavili muži z SDH Žirovnice, následováni SDH Heřmaneč. Nejlépe se na této dráze v mužské kategorii zadařilo SDH Markvarci s časem 17:76, následovaní SDH Žirovnicí s časem 18:04. Poslední na bedně a třetí místo zaujali muži z SDH Český Rudolec s časem 18,09s, čtvrtí byli SDH Sedlatice, pátí SDH Batelov, šestí SDH Kamenice nad Lipou, sedmí SDH Třebětice, osmí SDH Milíčov, devátí DH Dešná B, která hostí následující noční soutěž a poslední v první desítce se umístili SDH Heřmaneč.

Jako první se po úpravě dráhy na 2B, tedy na „ženskou“ dráhu postavily ženy z SDH Nové Včelnice, které dokončily s časem 19:11 s, již je v této kategorii nikdo nepřekonal. Jako druhé se umístily ženy z SDH Žirovnice, kde byla malinko pomalejší pravá proudařka, ale strojnice na ní počkala, a tak dokončily s časem 21:91s, a třetí ženy z SDH Boršov, s časem 24:00, po velkém prostřiku na levém proudu, kde vpravo bylo sraženo v čase 19:36

Na čtvrtém místě byly ženy ze Strachoňovic, páté z Kamenice nad Lipou a poslední v ženské kategorii byly ženy z Batelova.

Jedinými zástupci v kategorii „ dorost“ byli dorostenci z Telče, a tak si odvezli první místo. O svém umu ale přesvědčili všechny přihlížející, neboť svůj útok dokončili s časem 17:49 a to se rozhodně neměli za co stydět.

Po nich ještě proběhlo finále pěti nejlepším mužských týmu ze základního kolo, již tradičně na 2B.

Finále vyhráli muži ze Žirovnice s časem 15:55, druzí byli z SDH Batelov, třetí z Kamenice nad Lipou, čtvrtí z SDH Sedlatice, a na pátém místě bohužel svůj útok nedokončili muži z SDH Markvarec.

V individuálních soutěžích byli nejlepšími v mužské kategorii levý proudař z Českého Rudolce a košař taktéž z Českého Rudolce, a v ženské kategorii levá proudařka z Nové Včelnice a košařka z Boršova B.

Po malé pauze byli všichni soutěžící po zásluze odměněni za své výkony, pořadatelé nezapomněli ani na rozhodčí, a protože v tomto dni rozhodně PLPÚ neskončila, všichni se odebrali na cestu do nedaleké, již zmiňované Dešné, kde nám jistě předvedou své nejlepší umění v noci

Autor článku: Pavlína Jirků, SDH Nová Včelnice